Сорти яблук

Гала (gala)

Дозріває цей сорт в кінці серпня, і його гладка, блискуча шкірка переливається всіма фарбами осіннього листопада: лимонно-жовтими, вогненно-оранжевими, червоними. Яблука Гала хрусткі, з щільною і соковитою м'якоттю, ароматні і солодкі. Яблуко виділяє аромат свіжості, горіхів і карамелі. Не дивлячись на те, що збирають їх рано, плоди добре зберігаються в холодильнику до лютого-березня.

Фуджи (fuji)

Дозріває в кінці жовтня, немов намагається увібрати в себе кожну частинку тепла, що йде з осінніми днями, і дарувати потім всякому, хто його покуштує. "Фуджі" - справжня екзотика родом з Японії. Це відмінна заміна фаст фуду і закускам з високим вмістом цукру. Яблука фуджі округлі, червоний-малинового кольору з хрусткою соковитою м'якоттю і прекрасним солодким смаком. Цей зимовий сорт яблук в звичайних умовах відмінно зберігається чотири місяці. У холодильнику він здатний чудово зберігати свіжість і щільність до травня.

Гренні Сміт (granny smith)

Кругле яблуко насиченого яскраво-зеленого кольору з щільною шкіркою, незвичайно кислим смаком і твердою м'якоттю. Ці яблука підходять як для використання в кулінарії, так і для вживання в свіжому вигляд. Цей сорт ще називають - "зелений тонік". Завдяки своїй соковитості і кислуватому смаку, Гранні Сміт чудово угамовує спрагу і виділяє запах зелені та квітів.

Бреберн (braeburn)

Це солодке, пряне яблуко. Гамма кольорів - від оранжевого до червоного на жовтому тлі. Міцне, соковите, хрустке щільне яблуко з ніжним поєднанням квіткового і фруктового ароматів .

Джонаголд (jonagold)

Це яблуко з оранжевим відтінком має кисло-солодкий смак. Сорт відмінно підходить для використання в кулінарії . М'якоть середньої щільності, але не дивлячись на це, зберігаються яблука до березня.

Айдаред (Idared)

Це сорт американської селекції . Шкірочка тонка, щільна, еластична, злегка масляниста, блискуча, з легким восковим нальотом. М’якуш кремовий або світло-кремовий, щільний, дрібнозернистий, соковитий; середнього кисло-солодкого смаку.

Знімна стиглість настає на початку жовтня, споживча — у лютому. У звичайному сховищі плоди зберігаються до березня, у холодильнику — до червня. Транспортабельність висока. Використовують свіжими та на виготовлення соків.

Голден Рейндерс (Golden Reinders)

Голден Рейндерс вже на протязі багатьох років являється основним в європейському товарному садівництві. Цими солодкими, соковитими і хрусткими яблуками можна ласувати просто так. Аромат у цього сорту яблук густий, схожий на грушевий. Їх м'якоть залишається білосніжною довше за будь-які інші яблука.

Ред Джонопринц (Red Jonoprince)

Ред Джонопринц – темно червоне яблуко дозріває на початку вересня . Ці соковиті яблука мають більш тверду м’якоть та приємний аромат. Зберігаються до березня мають високу транспортабельність.

Чемпіон

Зимовий сорт який був вирощений у Чехословаччині в 1960 році в результаті схрещування Голден Делішес та Ренет Оранжовий Кокса. Дозрівають в середині жовтня. Плоди зеленувато-жовті, зі світло-червоним румянцем на більшій частині яблука. Середньо зернисті, сочні, приємного солодкого смаку.